Jak szybko uruchomić samochód za pomocą zestawu kabli rozruchowych?

Dobrym pomysłem może być trzymanie zestawu kabli rozruchowych wysokiej jakości do odpalenia awaryjnego samochodu. W ten sposób możesz szybko uruchomić akumulator, nawet jeśli nie możesz znaleźć innego samochodu, który mógłby Ci pomóc.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że:

 Jeśli akumulator samochodowy nie wygląda na uszkodzony i nie cieknie, zdejmij metalową biżuterię lub zegarki i zdjąłeś zwisające ubrania, takie jak krawat lub szalik.

Kroki korzystania z kabli rozruchowych

  1. Sprawdź kable i akumulator i upewnij się, że wszystko jest ok. Wtedy podjedź jednym autem do drugiego na tyle blisko aby kable sięgnęły. Nie kładź kabli na silniku, ponieważ mogą spaść.
  2. Podłącz czerwone dodatni – „+” przewody obu akumulatorów.
  3. Podłącz czarny przewód – „-” rozruchowy do akumulatora dawcy. Podłącz drugi koniec przewodu do silnika (niemalowanego elementu karoserii, metalowego ucha silnika, obudowy silnika) z rozładowanym akumulatorem. Najlepszy jest niemalowany, niezardzewiały metal na bloku silnika lub podwoziu.
  4. Spróbuj uruchomić samochód Spróbuj uruchomić samochód, przekręcając kluczyk w stacyjce.
  5. Po kolei rozepnij ostrożnie przewody tak aby nie doszło do zwarcia.
  6. Przytrzymaj obroty silnika na 1500 obrotach przez 5-10 minut i ruszaj w drogę z doładowanym, rozgrzanym sinikiem.

Co zrobić po uruchomieniu samochodu

Jeśli udało Ci się uruchomić samochód, silnik będzie musiał zostać ponownie w pełni naładowany.

Naładuj silnik, jadąc normalnie (80-130 km/h przez co najmniej 30 minut). Aby naładować akumulator, możesz także użyć przenośnej ładowarki samochodowej.

Jak często wymieniać akumulator samochodowy?

Akumulatory wytrzymują średnio od 5 do 7 lat, ale wymianę akumulatora samochodowego należy rozważać tylko wtedy, gdy wykazuje oznaki zużycia.

Szukasz pomocy specjalistów z odpalaniem samochodu? Zadzwoń +48 665 656 002.

Jeżeli akumulator ma więcej niż 5 lat i wydaje się, że ma problemy z uruchomieniem samochodu, oddaj go do sprawdzenia. Lepiej być bezpiecznym niż żałować – gorzej będzie, jeśli zdarzy się awaria na drodze lub w zimny poranek, kiedy już spóźnisz się do pracy.

Jeśli masz u nas ubezpieczenie na wypadek awarii, przyjedziemy przetestować Twoją baterię i sprawdzić, czy wymaga ładowania, czy też potrzebujesz nowej. Więcej informacji na temat ubezpieczenia awaryjnego znajdziesz w naszym przewodniku.

Zadzwoń